Ndahet nga jeta ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit

Publikuar tek: sport, më 18:34 08-08-2016 Ndahet nga jeta ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Lin Shllaku.

Shllaku ka luajtur për ekipin e Partizanit si dhe kombëtaren shqiptare. Homazhet do të mbahen ditën e nesërme në orën 12:30.

Njoftimi i FSHF:

“Ndahet nga jeta ish-kapiteni i kombëtares Lin Shllaku. FSHF, në respekt të kësaj figure, organizon nesër në orën 12.30 ceremoninë e homazheve për të ndjerin. Ajo do të zhvillohet nesër, në hollin Agjencisë Kombëtare të Sportit ( ish- klubi Dinamo) dhe do të vazhdojë për një orë. Në orën 14.00, ai do të përcillet për në Varrezën e Tufinës, ku do të prehet në banesën e fundit.”

Ssd3434434hot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit dhe pse garoi për Kosovën
Mundi xhudisten e tyre në finale, mediat italiane: Majlinda Kelmendi nën hetim për doping »
Article Logic
Execution time: 0.019191026687622
array(1) { ["section"]=> string(70) "ndahet-nga-jeta-ish-kapiteni-i-kombetares-shqiptare-te-futbollit-49147" }