Ndahet nga jeta ish kreu i PD në Tiranë, Perikli Dhales

Publikuar tek: aktualitet, më 07:08 14-06-2018 Ndahet nga jeta ish kreu i PD në Tiranë, Perikli Dhales

Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë, ish futbollisti dhe kampioni i klubit Tirana, Perikli Dhales. Dhales ishte edhe ish kryetar i PD, njësia 8 në Tiranë.

 

Po ashtu ai ishte edhe ish drejtor i stadiumit "Qemal Stafa".

Ish kampioni ka humbur betejën nga një sëmundje e rëndë. Lajmin për vdekjen e tij e jep Ervis Xhako, kryetari i PD, dega 8 Tiranë.

E plotë:

Miq! Ju njoftoi se, pas një sëmundje të rënde dhe tepër akute u nda nga jeta, PERIKLI DHALES, futbollisti dhe kampioni i klubit Tirona, por dhe ish-Kryetar i PD njesia 8!

Varrimi bëhet sot, e Enjte, ora 17:00 në varrezat e Tufinës.

Ngushellime teë sinqerta bashkëshortes së tij Donika dhe dy djemve Frenklit & Hertit! Të qoftë dheu i lehtë e u prehsh në paqe, Pere!

vvvvv.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I mbuluar nga gjaku theu xhamat e bizneseve dhe shkatërroi makinat,  ja çfarë ka ndodhur me durrsakun (DETAJE-VIDEO)
Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra »
Article Logic
Execution time: 0.0046100616455078
array(1) { ["section"]=> string(61) "ndahet-nga-jeta-ish-kreu-i-pd-ne-tirane-perikli-dhales-124307" }