Ndahet nga jeta ish portieri i Kombëtares Mikel Janku, piloti që u bë futbollist

Publikuar tek: sport, më 08:11 10-01-2019 Ndahet nga jeta ish portieri i Kombëtares Mikel Janku, piloti që u bë futbollist

Nis me një lajm të keq për futbollin shqiptar dita e sotme.

Është ndarë nga jeta ish portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i Partizanit, Mikel Janku.

Mikel Janku nisi karrierën e futbollit, pasi kishte hequr dorë nga profesioni i tij si pilot i helikopterëve ushtarakë.

Ai ka mbrojtur portën e skuadrës së Partizanit dhe të Kombëtares së Shqipërisë në periudhën 1962-1969 dhe 1964-1967.

Mikel Janku ka punuar edhe si gazetar sportiv.

MJnaku-foto-10003-300x238.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pensioni 'thërret' Handanoviçin, Strakosha bëhet gati për Interin
»
Article Logic
Execution time: 0.0041220188140869
array(1) { ["section"]=> string(86) "ndahet-nga-jeta-ish-portieri-i-kombetares-mikel-janku-piloti-qe-u-be-futbollist-148189" }