Ndalohet qarkullimi i mjeteve, sheshi “Skënderbej” kthehet në pedonale

Publikuar tek: politike, më 15:09 23-10-2015 Ndalohet qarkullimi i mjeteve, sheshi “Skënderbej” kthehet në pedonale

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka paralajmëruar kthimin e sheshit “Skënderbej” në pedonale vetëm për këmbësorët.

Veliaj tha se ka nisur procesi për shpronësimet në Unazën e Vogël. “Do të nisim hartimin e planit të ri urbanistik. Sheshi “Skënderbej” do të kthehet në pedonale”, tha Veliaj. Kreu i Bashkisë paralajmëroi edhe nisjen e projektit pilot për parkimet publike në kryeqytet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Burg 10 vjet për prindërit që braktisin fëmijët”, Tahiri i prerë në konferencë. Ja çfarë tha dhe për ata që u japin lëmoshë në rrugë
Basha-Ramës: Të merr shpirtin për një kile qepë pa kupon, për vete ke ngritur saraje pa asnjë kupon »
Article Logic
Execution time: 0.020907878875732
array(1) { ["section"]=> string(73) "ndalohet-qarkullimi-i-mjeteve-sheshi-skenderbej-kthehet-ne-pedonale-23818" }