Ndarja nga jeta e Dritan Priftit, Kuvendi mban një minutë heshtje

Publikuar tek: politike, më 08:40 13-10-2017 Ndarja nga jeta e Dritan Priftit, Kuvendi mban një minutë heshtje

Ka nisur para pak minutash seanca parlamentare, e shtyrë për sot nga dita e djeshme. 

Që në nisje deputetët kanë mbajtur një minutë heshtje për ish-ministrin e Energjitikës, Dritan Prifti, i cili u nda nga jeta pasditen e djeshme.

 

 Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe nga jeta publike dhe politike.

Ish-politikani përcillet sot në mesditë për në banesën e gundit, ndërsa në Muzeun Kombëtar pritet të mbahen edhe homazhet në nder të tij.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “E kritikuam për 5 orë rresht”, Belind Këlliçi zbulon ç’ndodhi në takimin 5 orësh mes Bashës dhe FRPD
Mbledhja e qeverisë sot në Vlorë, Rama sposton një pjesë të axhendës, ç’ka ndodhur »
Article Logic
Execution time: 0.017827033996582
array(1) { ["section"]=> string(70) "ndarja-nga-jeta-e-dritan-priftit-kuvendi-mban-nje-minute-heshtje-95721" }