Ndarja nga jeta parakohe e Altin Qoshes, MESAZHI prekës i PD: Me dhimbje të thellë…

Publikuar tek: aktualitet, më 07:50 16-04-2018 Ndarja nga jeta parakohe e Altin Qoshes, MESAZHI prekës i PD: Me dhimbje të thellë… Altin Qoshe

Partia Demokratike jep ngushëllimet për ndarjen nga jeta parakohe të Altin Qoshes, një nga themeluesit e PD në vitin 1990.

PD jep mesazh ngushëllues për Qoshen, duke vlerësuar kontributin e figurës së tij. Altin Qoshe ndërroi jetë ditën e djeshme, pasi humbi betejën me një sëmundje të rëndë.

Mesazhi i plotë i PD:

Partia Demokratike shpreh ngushellime te sinqerta per ndarjen nga jeta te Altin Qoshes, studentit te dhjetorit, qe u shqua mes nesh per kurajon dhe urtesine ne kohe te veshtira.

27 vite me pare, Altin Qoshja, se bashku me 342 studente e pedagoge, firmosen mbremjen e 11 dhjetorit 1990 krijimin e Partise Demokratike.

Gjate levizjes studentore, ai u rendit nder te rinjte e pare te cilet kundershtuan regjimin diktatorial dhe deri ne ndarjen e parakohshme nga jeta, ishte nje nga demokratet me te perkushtuar.

Me dhimbje te thelle, ngushellojme familjen dhe miqte e Altinit!

I paharruar qofte mes nesh!

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama nis javën me historinë e Gazmirit dhe jep lajmin e mirë: Në 3 vitet e ardhshme...
Aksident te tuneli Tiranë-Elbasan, plagosen 2 persona »
Article Logic
Execution time: 0.0046019554138184
array(1) { ["section"]=> string(87) "ndarja-nga-jeta-parakohe-e-altin-qoshes-mesazhi-prekes-i-pd-me-dhimbje-te-thelle-117040" }