Ndërron jetë akademiku i njohur Ylli Popa, miku i tij deputet i bën një dedikim prekës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:49 16-08-2017 Ndërron jetë akademiku i njohur Ylli Popa, miku i tij deputet i bën një dedikim prekës

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka bërë një dedikim prekës në rrjetet sociale, pas humbjes së mikut të tij, akademikut dhe mjekut të njohur Ylli Popa.

Deputeti i shpreh ngushëllimet familjes dhe të njohurve dhe e konsideron të ndjerin si një mik të mirë që do tu mungojë atyre që e kanë njohur.

“Ngushellime te thella familjes, kolegeve e miqve per humbjen e Prof. Ylli Popes.
Nje personalitet jo thjesht ne profesionin e tij si kardiolog apo mjek ne pergjithesi, por edhe per vlerat shume te gjera qe ka demostruar e ka lene mbas vetes.
Nje mik i mire e i thjeshte edhe me ne qe ishim dikur studentet apo bashkepuntoret e rinj te tij, pikerisht ne fillim te karrieres sone mjekesore.
Do te na mungoje te gjitheve”, shkruan Shehu.

Ylli Popa ndërroi jetë pasditen e djeshme pas një sëmundje të rëndë në moshën 87-vjeçare.

she.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017511129379272
array(1) { ["section"]=> string(91) "nderron-jete-akademiku-i-njohur-ylli-popa-miku-i-tij-deputet-i-ben-nje-dedikim-prekes-89237" }