Ndërron jetë Florenc Beqiraj, mjekët në Francë i hoqën aparaturat

Publikuar tek: barometri, më 08:23 23-12-2017 Ndërron jetë Florenc Beqiraj, mjekët në Francë i hoqën aparaturat

23-vjeçari shqiptar Florenc Beqiraj ka ndërruar jetë pasditen e sotme në spitalin e Marsejës pasi mjekët kanë vendosur t’i shkëpusin aparaturat që e mbanin në jetë.

Babai i Florencit ka konfirmuar se mjekët francezë i kanë hequr makinerinë e asistencës vitale 23-vjeçarit, por pa marrë më parë konfirmimin përmes firmës së tij. 

Florenc Beqiraj nga qyteti i Shkodrës kishte rreth 3 vite që ndodhej në Francë ku kishte nisur edhe procedurat për azil. Rreth një muaj më parë ai u arrestua për mungesë dokumentash dhe u dërgua në një burg të sigurisë së lartë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022103071212769
array(1) { ["section"]=> string(71) "nderron-jete-florenc-beqiraj-mjeket-ne-france-i-hoqen-aparaturat-104083" }