Ndërron jetë ish-futbollisti me famë botërore

Publikuar tek: sport, më 16:11 25-10-2016 Ndërron jetë ish-futbollisti me famë botërore

Ish futbollisti i famshëm i Brazilit, Carlos Alberto Torres ka ndërruar jetë në moshën 72 vjeçare.

Carlos Alberto Torres, ish-lojtari i madh i Brazilit dhe ikona e futbollit të viteve 1970 ishte shtruar në spital prej ditësh në gjendje të rëndë shëndetësore, raportojnë mediat braziliane.

Carlos Alberto ka qenë kapiteni i Brazilit në vitin 1970, ka veshur bluzën e skadrave, Santo, Botafogo, Fluminese dhe Flamengo. Gjithashtu ai ka luajtur edhe jashtë Brazilit, në SHBA tek Nju Jork Cosmos.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Jam gati t’i dhuroj Shqipërisë një kampione bote, por me një kusht”
FSHF zyrtarizon çmimet e biletave për sfidën Shqipëri-Izrael, tifozët kanë afat deri më 3 nëntor… »
Article Logic
Execution time: 0.097127199172974
array(1) { ["section"]=> string(51) "nderron-jete-ish-futbollisti-me-fame-boterore-57358" }