Ndërtime pa kriter në Tiranë, OSHEE “çmonton” lokalin për të riparuar defektin (FOTO)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:22 04-07-2017 Ndërtime pa kriter në Tiranë, OSHEE “çmonton” lokalin për të riparuar defektin (FOTO)

Ndërtimet pa kriter dhe pa projekt në Tiranë janë kthyer në një problem shqetësues për punonjësit e OSHEE, kur duhet të riparojnë defektet.

OSHEE evidenton një rast të këtij problemi, konkretisht në zonën e Ali Demit.

“Punonjësit e OSHEE përballen me kaosin e ndertimeve pa kriter dhe studim, ku siç shihet ne foto, per te riparuar difektin u desh te hapej pjesa e bordures se nje lokali, i cili ishte ngritur mbi fider. Behet fjale per fiderin C1, per te cilin u deshen disa ore per ta riparuar, ne zonen Ali Demi - Materniteti i ri Jane te shumta rastet qe per nje defekt na duhet te çajme betone dhe te hapim kanale per riparimin e fiderit poshte nje objekti Per cdo zhvillim urban, OSHEE ka kerkuar te jete e pranishme per te evituat defektet e mundshme”, thuhet në njoftimin e OSHEE.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017678022384644
array(1) { ["section"]=> string(86) "ndertime-pa-kriter-ne-tirane-oshee-cmonton-lokalin-per-te-riparuar-defektin-foto-84902" }