Ndeshja përfundoi me rezultatin 8-3, FSHF nis hetimet

Publikuar tek: sport, më 19:00 17-05-2016 Ndeshja përfundoi me rezultatin 8-3, FSHF nis hetimet

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se ndeshja Turbina-Pogradeci, e vlefshme për javën e 27-t dhe të fundit të kampionatit kombëtar të Kategorisë së Parë e mbyllur me rezultatin 8-3 do të jetë objekt i hetimit të Komisionit të Etikës.

Ky institucion, pasi të ketë siguruar provat e nevojshme, do të mblidhet për të gjykuar në lidhje me këtë ndeshje të dyshuar për trukim.

Në media janë publikuar shpesh denoncime për trukimin e ndeshjeve jo vetëm në Kategorinë e Parë por edhe në atë Superiore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia heton për 100 mijë euro për lojtarët e Flamurtarit. Takaj i Skënderbeut: Të hetojnë, kanë gjithë shtetin
Euro 2016/Gjermania, Spanja dhe Kroacia zbardhin listat paraprake »
Article Logic
Execution time: 0.024577140808105
array(1) { ["section"]=> string(58) "ndeshja-perfundoi-me-rezultatin-8-3-fshf-nis-hetimet-40742" }