Ndeshja Shqipëri - Serbi do të transmetohet LIVE në “Times Square”

Publikuar tek: bota, më 18:34 15-07-2015 Ndeshja Shqipëri - Serbi do të transmetohet LIVE në “Times Square”

Qindra shqiptarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mblidhen në një nga sheshet më të famshme të botës, atë të “Times Square” në New York, për të ndjekur live ndeshjen Shqipëri -Serbi që do të luhet në 8 tetor në stadiumin "Elbasan Arena".

Përgatitjet tashmë kanë filluar ndërsa është zgjedhur vendi dhe ekrani gjigjand ku do të transmetohet direkt ndeshja. Ky event i veçantë po bëhet i mundur falë organizatës jo-fitimprurëse “Albanian Roots” apo Rrënjët Shqiptare, një grupim studentësh e profesionistësh shqiptarë që kanë organizuar edhe shumë evente të tjera, ndër më të famshmet, Paradaën e Shqiptarëve në New York.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018971920013428
array(1) { ["section"]=> string(68) "ndeshja-shqiperi-serbi-do-te-transmetohet-live-ne-times-square-16265" }