Ndëshkime dhe shkarkime për 420 zyrtarë! Publikohen shifrat, ja cila ministri kryeson listën

Publikuar tek: barometri, më 07:46 04-08-2018 Ndëshkime dhe shkarkime për 420 zyrtarë! Publikohen shifrat, ja cila ministri kryeson listën

Plot 420 masa ndëshkimore janë marrë gjatë dhjetë muajve të fundit, pas ankesave të qytetarëve në portalin qeveritar “shqipëriaqëduam”.

 

Zyrtarët e identifikuar nga hetimi administrativ janë përgjegjës për mospërgjigjen në kohë ndaj qytetarëve dhe kanë marrë masa të ndryshme ndëshkimore deri në heqjen nga puna.

Listën e kryeson Ministria e Drejtësisë me 239 zyrtarë të ndëshkuar, kjo për arsye se ka në varësi dy institucionet që janë përballur me ankesa të shumta nga qytetarët, Hipoteka dhe ALUIZNI.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës renditet e dyta me 49 masa ndëshkimore. Më pas vijnë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Ministria e Arsimit dhe Sportit me 39 zyrtarë me masa ndëshkimore secila.

lista.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032037973403931
array(1) { ["section"]=> string(97) "ndeshkime-dhe-shkarkime-per-420-zyrtare-publikohen-shifrat-ja-cila-ministri-kryeson-listen-130089" }