Ndocajt i vjen një denoncim me mesazh, deputeti e publikon: Theksoj se është monument kulture

Publikuar tek: politike, më 16:26 28-01-2016 Ndocajt i vjen një denoncim me mesazh, deputeti e publikon: Theksoj se është monument kulture

Është bërë e udhës tanimë që qytetarët t’i bëjnë denoncimet e tyre direkt te deputetët e zonës, madje përmes mesazheve, kjo edhe falë ndihmës që ofron teknologjia. Këtë herë, një denoncim ka mbërritur në faqen e deputetit Eduart ndocaj.

Disa foto që tregojnë dëmtime serioze të Urës së Zogut që është monument kulture, thekson Ndocaj.

“Denoncim: Sapo me erdhen keto foto qe deshmojne demtimin e rende te Ures e Zogut.
Te gjithe hekurat anesore rrethues jane prere, hequr dhe vjedhe per skrrap.
Duhet te theksojme, se Ura e Zogut eshte monumet kulture dhe nje pasure e rendesishme e historise se zhvillimit infrastruktures.
U bej thirrje autoriteve te policise te gjejne demtuesit dhe ta mbrojne kete monumente te rendesishem”, shkruhet në faqen zyrtare të Ndocajt.

d.jpg

de.jpg

depute.jpg

deputeti.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NATO, Shqipëria uli ndjeshëm shpenzimet për mbrojtjen
Basha në Bruksel, merr pjesë në takimin e partive të djathta »
Article Logic
Execution time: 0.022098779678345
array(1) { ["section"]=> string(97) "ndocajt-i-vjen-nje-denoncim-me-mesazh-deputeti-e-publikon-theksoj-se-eshte-monument-kulture-31177" }