Ndodh për herë të parë në histori, bukuroshja me sindromën down përfaqëson shtetin në konkursin e miseve

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:22 29-11-2017 Ndodh për herë të parë në histori, bukuroshja me sindromën down përfaqëson shtetin në konkursin e miseve

Vajza me sindromën down, 22 vjeçarja Mikayla Holmgren hyri në histori në konkursit e bukurisë në Minnesota.  Për herë të parë në histori një vajzë me sëmundje të tillë zgjidhet të përfaqësojë vendin në Miss USA.

“Isha shumë e habitur, shpërtheva në lot. Nga një prej kompeticioneve të bukurisë për personat me nevoja të veçanta përfundova në konkursin më të madh në botë. Është paksa çmenduri,” u shpreh bukuroshja ndërsa të gjtihë e duartrokisnin.

 “Dua të shfaq personalitetin tim. Dua t’i tregoj botës si është të jesh unë, e lumtur, e gjallë. Dua t’i tregoj botës si është në të vërtetë sindroma Down”.

22-vjeçarja është studente në Universitetin Bethel dhe ka tuar dy cmime atë të Shpirti i Miss USA dhe çmimin e udhëheqëses.

Screenshot_2_copy.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016151905059814
array(1) { ["section"]=> string(110) "ndodh-per-here-te-pare-ne-histori-bukuroshja-me-sindromen-down-perfaqeson-shtetin-ne-konkursin-e-miseve-101284" }