Ndryshime në KQZ, ja lëvizjet e mundshme të anëtarëve

Publikuar tek: politike, më 07:49 19-10-2015 Ndryshime në KQZ, ja lëvizjet e mundshme të anëtarëve

Komisioni Qëndror Zgjedhor pritet të ketë ndryshime në ditët në vijim. Zgjedhjet e reja të 2017-tës, duket se nuk do kenë të njëjtët anëtarë në komisin.Mandati i Edlira Jorgaqi dhe Klement Zguros përfundon, kështu që partitë politike duhet të diskutojnë shumë shpejt zëvendësimin e tyre.

Mandati i tyre përfundon në 1 nëntor dhe Partia Socialiste dhe Partia Republikane duhet të mendojnë për emrat e rinj, raporton ‘’Gazeta Shqiptare’’.

Jorgaqi ka zëvendësuar Albana Shtyllën, e cila i ezauroi 3 vitet e mandatit, duke I lënë vetëm 3 Jorgaqit dhe po kështu ndodhi edhe me Zguron  që zëvednmësoi Ilirjan Muhon.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënimi i gazetarit, reagon Balla: Latifondistja kërcënuese ka marrë shumë prona që s’i takojnë
Mesila Doda u tërheq vëmendjen gazetarëve: Mos ja fusni kot. Ja për kë e kisha kur thashë “langaraq” »
Article Logic
Execution time: 0.025802135467529
array(1) { ["section"]=> string(58) "ndryshime-ne-kqz-ja-levizjet-e-mundshme-te-anetareve-23441" }