Ndryshimet e Ramës me ministrat, Dylgjeri e quan ministrin e ri të Financave “Hametaj”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:39 16-02-2016 Ndryshimet e Ramës me ministrat, Dylgjeri e quan ministrin e ri të Financave “Hametaj”

“Arben Hametaj”, kështu i referohet gazetari Ylli Dylgjeri ministrit të ri të Financave Arben Ahmetaj. Financat Ikën Shkëlqim Cani, vjen Arben Hametaj.

Lëvizje blic në godinën Ekononomiko - Finaciare. Financat do të njohin një tjeter Titullar. Ndryshojnë Ministrat, ikën dibrani Cani dhe vjen gjirokastriti Hametaj.
Ky fundit do të lëvizë vetëm pak metra për të ndruar zyrën në të njëjtën godinë. Me ardhjen e gjirokastritit Hametaj në krye të financave shqiptarët do ta kenë më te veshtirë të shohin lekun si më parë”, shkruan ironikisht Dylgjeri.

Rama ka hequr para pak minutash ministrin e Financave  Shkëlqim Canin, duke e zëvendësuar atë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj. Në vend të Ahmetajt është vendosur ministre Milva Ekonomi, që mbante postin e zv.ministres së Shëndetësisë. Nuk dihet kush do zëvendësojë Ekonomin te Ministria e Shëndetësisë dhe nëse do të ketë lëvizje të tjera surprizë të Ramës, edhe pse kryeministri i ka mohuar gjithnjë.

.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025710105895996
array(1) { ["section"]=> string(89) "ndryshimet-e-rames-me-ministrat-dylgjeri-e-quan-ministrin-e-ri-te-financave-hametaj-32714" }