Ndryshimi i orarit të shkollave, Rama ironizon deputetin: T’i shikosh kalamajtë e vegjël si Erion Braçe me çanta…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:08 13-01-2018 Ndryshimi i orarit të shkollave, Rama ironizon deputetin: T’i shikosh kalamajtë e vegjël si Erion Braçe me çanta…

Kryeministri Rama shquhet për batuatat e tij që i hedh pa kursim gjatë gjithë kohës, si me politikanë, apo edhe me qytetarë të thjeshtë.

Këtë herë 'pre' e ironive të Ramës ka renë deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe.

Duke folur në një bashkëbisedim me qytetarët e Rrëshenit, Rama ka trajtuar çështjen e ndryshimit të orareve në shkollat e sistemit parauniversitar.

Në këtë moment Rama ka bërë një krahasim ironik të fëmijëve me deputetin socialist, Erion Braçe, duke luajtur me përmasat  e tij fizike.

“T’i shikosh kalamajtë e vegjël si Erion Braçe me çanta në kurriz, apo si gratë e Mirditë me turrën e druve para shumë vitesh ishte si ajo puna e vezës së Kolombit. Pse të bëjmë 6 lëndë në 6 orë dhe me çantat plot me libra, kur mund ta bëjmë 3 lëndë në 6 orë”,- tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama publikon foton me uniformat e policisë ndër vite, nuk do u besoni syve kur ta shikoni ç’ka veshur vetë
Zyrtarja e LSI 'shpërthen' kundër Ramës: Larg duart e gojën tënde të ndyrë nga njerëzit e LSI, ti njeri i droguar dhe i orgjive »
Article Logic
Execution time: 0.0042750835418701
array(1) { ["section"]=> string(117) "ndryshimi-i-orarit-te-shkollave-rama-ironizon-deputetin-t-i-shikosh-kalamajte-e-vegjel-si-erion-brace-me-canta-106449" }