Ndryshon axhenda, Mogherini vizitë ditore në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 10:10 03-03-2016 Ndryshon axhenda, Mogherini vizitë ditore në Tiranë

Federica Mogherini, shefja e Bashkimit Europian për Politikën dhe Sigurinë do të zhvillojë një vizitë ditore në Tiranë. Vizita e Mogherinit vjen në një moment të rëndësishëm për Shqipërinë, kur shqiptarët aspirojnë më shumë se kurrë për të qenë pjesë e BE-së.

Parashikohet që Mogherini të takohet me krerët e lartë të shtetit.

Mogherini do të takohet me kryeministrn Edi Rama, sot në orën 19:00, ku do të diskutojnë për marrëdhëniet Shqipëri-BE.

Fillimisht, ishte programuar se Mogherini do të rrinte edhe ditën e nesërme për të takuar ministrin e Punëve të Jashtme Ditmir Bushati dhe presidentin e Republikës Bujar Nishani. Mogherini kishte planifikuar edhe takime më anëtarë të partive politike, por ajo ndryshoi axhendën. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jozefina Topalli reagon për dekriminalizimin: Rama dhe Meta nuk pranojnë të ndahen nga kriminelët
Deputeti socialist foto të përzemërt me ministren teksa punojnë, u bashkohet edhe një tjetër deputet »
Article Logic
Execution time: 0.016134977340698
array(1) { ["section"]=> string(56) "ndryshon-axhenda-mogherini-vizite-ditore-ne-tirane-34082" }