“Në 91-92 kisha simpati Berishën”, ja pse kjo deklaratë është gafa e rradhës e Elisa Spiropalit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:27 09-11-2017 “Në 91-92 kisha simpati Berishën”, ja pse kjo deklaratë është gafa e rradhës e Elisa Spiropalit

Deputetja e PS Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj ditën e sotme në Parlament tha se ka patur simpati të madhe për ish-kryeministrin Sali Berisha, kur ka qenë e vogël.

Spiropali tha se në 90-91 përpara ekranit ngrinte 2 gishtat, mirëpo duket pak e pabesueshme për faktin se në atë moshë Spitopali i bie të ketë qenë 7-8 vjeç.  Spiropali ka lindur në vitin 1983, por të jetë vallë e vërtetë që një fëmijë në moshën 7-8 vjeçe të jetë kaq i pasionuar pas politikës, në këtë rast deputetja e PS.

 “Kur isha e vogël, në vitet 90-91, kishim simpati për Berishën. Ashtu e vogël përpara ekranit dhe ngrija dy gishtat”, u shpreh Elisa Spiropali në Kuvend. Por gjatë kohës, ajo karizma e fillimit, energjia e madhe, filloi të bjerrej aq shumë, ndoshta nga vullneti për të hyrë në histori. Por Berisha ka harruar se historia vërtetë nuk është shkencë ekzakte. Nuk është aq ekzakte sa të pranojë brenda saj një njeri që në fund të karrierës së tij, energjitë, veprat t’i kthejë në logje Kuvendi”, u shpreh Spiropali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021657943725586
array(1) { ["section"]=> string(98) "ne-91-92-kisha-simpati-berishen-ja-pse-kjo-deklarate-eshte-gafa-e-rradhes-e-elisa-spiropalit-99005" }