Në ashensorin brenda akuariumit 22 metra të lartë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:04 01-08-2015 Në ashensorin brenda akuariumit 22 metra të lartë (Foto)

“AquaDom” është 22 metra i lartë, ka më shumë se 1500 peshq dhe një ashensor xhami që lëviz në qendër të tij duke i dhënë mundësinë vizitorëve të shijojnë pamje magjepsëse.

Ai ndodhet në Hotelin e Qendrës Detare në Berlin të Gjermanisë dhe vlerësohet si një nga akuariumët më të veçantë në botë. Kostoja e ndërtimit ka shkuar 12.8 milionë euro.

Aquadom02.jpg

Aquadom03.jpg

Aquadom04.jpg

Aquadom06.jpg

Aquadom07.jpg

Aquadom14.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030970096588135
array(1) { ["section"]=> string(60) "ne-ashensorin-brenda-akuariumit-22-metra-te-larte-foto-17504" }