Në gjurmët e Enver Hoxhës, fotogaleri nga ambjentet e shtëpisë

Publikuar tek: kulture-art, më 16:56 19-09-2016 Në gjurmët e Enver Hoxhës, fotogaleri nga ambjentet e shtëpisë

Dhe pse kanë kaluar më shumë se tre dekada nga vdekja e ish diktatorit Enver Hoxha, gjurmët e tij ndodhen akoma në shtëpinë e tij në Gjirokastër. Kjo është shtëpia e tij e lindjes, pasi që aty ai është larguar që i vogël. 

Newsbomb.al përcjell disa foto nga ambjentet e shtëpisë, e cila sot është kthyer në Muze Etnografik. Dhomat, djepi, mjetet me të cilat ushqehej, dhe të gjitha sendet kanë mbetur të paprekura dhe pas 31 vitesh.

Vizitorë të shumtë shuajnë kureshtjen e tyre duke parë ambjentet e shtëpisë së tij.

enveri-17.gifenveri-16.gifenveri-15.gifenveri-13.gifenveri-12.gifenveri-11.gifenveri-10.gifenveri-9.gifenveri-8.gifenveri-7.gifenveri-6.gifenveri-5.gifenveri-4.gifenveri-3.gifenveri-2.gifenveri.gifenveri-18.gif

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I kandiduar për “Oscar”, filmi “Krom” fiton çmimin e Kritikës në Festivalin e Otrantos
Ankth dhe frikë në kryeqytet, policia vë në pranga autorët e përndjekjeve dhe ngacmimeve »
Article Logic
Execution time: 0.023521900177002
array(1) { ["section"]=> string(67) "ne-gjurmet-e-enver-hoxhes-fotogaleri-nga-ambjentet-e-shtepise-53411" }