Në Guatemala kryetarin e bashkisë e djegin të gjallë për shkak të rivalitetit politik

Publikuar tek: bota, më 17:26 13-10-2015 Në Guatemala kryetarin e bashkisë e djegin të gjallë për shkak të rivalitetit politik

Turma e inatorus e përbërë nga dhjetra persona në një qytet të Guatemalës ka djegur të gjallë kryetarin e bashkisë, sipas raportimeve nga mediat perëndimore, për shkak të rivalitetit politik.

Disa ditë më parë rreth 10 persona të maskuar dhe me armë i zunë pritë dhe hapën zjarr ndaj kandidatit të bashkisë duke vrarë vajzën dhe mbesën e tij, të dyja 17-vjeçe. Nërsa djegia e gjallë e kryetarit të bashkisë mendohet se është hakmarrje për vdekjen e dy adoleshenteve.

Ngjarjet e rënda ndodhën rreth 180 kilometra larg kryeqytetit, pranë Liqenit Atitlan, një pikë shumë e frekuentuar turistike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024308204650879
array(1) { ["section"]=> string(91) "ne-guatemala-kryetarin-e-bashkise-e-djegin-te-gjalle-per-shkak-te-rivalitetit-politik-23039" }