“Ne jemi më trima dhe më të zgjuar”, shpërthen aktori: Çështje KULTURE

Publikuar tek: kulture-art, më 18:26 09-07-2018 “Ne jemi më trima dhe më të zgjuar”, shpërthen aktori: Çështje KULTURE Julian Deda

Për të disatën herë aktori shqiptar i humorit, Julian Deda ka shpërthyer në ironi në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Deda e ka ilustruar rastin tonë me atë të teatrit “The Globe” në Londër, ku edhe pas një zjarri të rënë në vitin 1613, ai është rindërtuar vetëm një vit më vonë ashtu siç ishte më parë.

Aktori ka vijuar me ironinë duke thënë se e gjithë kjo gjendje e krijuar është çështje kulture.

POSTIMI:

Shikojeni pak kete ndertese. Nese ju duket si nje shtepi fermeresh, gaboheni. Ky eshte The Globe Theatre ne Londer, i ndertuar ne 1599, i shkaterruar nga zjarri ne 1613 dhe i rindertertuar nje vit me vone e ne vazhdim per ta bere siç ishte, e perseris, siç ishte. Kjo godine funksionon edhe sot e kesaj dite si Teater, pra e perseris, siç ishte..!
Kurse ne jemi me trima dhe me te zgjuar, sepse edhe nese nuk vepron zjarri apo termeti e shkaterrojme vete per te bere kulla..! 
P.s. Çeshtje kulture.

36803895_10212542555221778_724589312439484416_n.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërron jetë pioneri i Cirkut Shqiptar
Kjo është lokomotiva e parë me avull në Shqipëri, së shpejti do e shihni në Tiranë (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.033935785293579
array(1) { ["section"]=> string(73) "ne-jemi-me-trima-dhe-me-te-zgjuar-shperthen-aktori-ceshtje-kulture-127305" }