Në Kolonjë ka zgjedhje, por ministrja e Kulturës shfrytëzon vizitën për një tjetër qëllim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:35 29-10-2016 Në Kolonjë ka zgjedhje, por ministrja e Kulturës shfrytëzon vizitën për një tjetër qëllim Sofra Kolonjare, foto e publikuar kete mengjes nga ministrja e Kultures Mirela Kumbaro

Në Kolonjë do të mbahen shumë shpejt zgjedhjet, dhe një pjesë e madhe e politikanëve, dhe administratës së PS kanë zbritur në këtë zonë, për të fituar bashkinë.

Por ministrja e Kulturës po e shfrytëzon qëndrimin në Kolonjë edhe për një arsye tjetër: gastronominë dhe trashëgimninë kulturore.

Ministrja Kumbaro na e kujton këtë mëngjes një fakt të tillë, kur zgjohet duke reklamuar mëngjesin e konsumuar në Sofren Kolonjare, një pjatë e thjeshtë e për të hapur oreksin, me petulla, djath vendi dhe reçel. 

kolonje

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025747060775757
array(1) { ["section"]=> string(94) "ne-kolonje-ka-zgjedhje-por-ministrja-e-kultures-shfrytezon-viziten-per-nje-tjeter-qellim-57772" }