“Në Librazhd, ushtria i vë minat monumentit mahnitës dhe historik, Sofrës së Skënderbeut”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:34 19-05-2017 “Në Librazhd, ushtria i vë minat monumentit mahnitës dhe historik, Sofrës së Skënderbeut”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar me anë të qytetarit dixhital shembjen e një monumenti historik në qytetin e Librazhdit .

Berisha ka postuar mesazhin e qytetarit i cili thotë se po shembet monumenti “Sofra e Skënderbeut”.

Postimi i Berishës:

Ne Librazhd, Ushtria i ve minat monumentit mahnites dhe historik, Sofres se Skenderbeut!

Ja mesazhi, fotot dhe video e kesaj barbarie qe ka derguar qytetari dixhital! sb

"Shumë ju falenderoi për kohën! Kam disa ditë që më shqetëson shembja e një monumenti kulture dhe monument Historik, I cili quhet "Sofra e Skënderbeut", në Pishkashin Verior- Librazhd. Shembja, ose masakrimi që po I bëhet kësaj dhurate të naturës, bëhet se gjoja "jan në rrezik" disa familje që jan poshtë tijë, gjë që nuk është e vërtetë dhe që nuk paraqet ndonjë rrezik, por qëllimi se pse po e sakatojnë është I dyshimtë. Komunistët mund të kenë marrë fonde dhe mund ti vjedhin duke justifikuar shembjen e pjesëshme të monumentit. E vërteta është se në pjesën ballore të tijë është shembur një masiv shkëmbor prej afro tre metra kub gurë, në një lartësi afro tre m. Nga toka dhe asnji gurë nuk ka ikur poshtë. Kjo shembje ka ndodhur para rreth 15 vitesh, mirpo paraqitet sikur është shembur nga lëkundjet e tërmetit të para disa muajve,gjë që s' është e vërtetë. Unë jam prej atijë fshati, por banoi në Librazhd, para pak ditësh vajta vetë atje dhe nuk pashë ndonjë shqetësim sa guri të masakrohet me tritol. Mendoj që duhen dërguar ndonjë grup gazetarësh që mund të mendoni edhe Ju. Më vjen keq që edhe gazetarë që ne kemi patur besim, e kan paraqitur gjendjen alarmante,nëpërmjet Tv. " BEST"."

18556379_788592004635042_1183690232103615987_n.jpg

 

3333.jpg

6757567.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069229602813721
array(1) { ["section"]=> string(91) "ne-librazhd-ushtria-i-ve-minat-monumentit-mahnites-dhe-historik-sofres-se-skenderbeut-79230" }