Në mbështetje të protestës në Tiranë, minatorët e Memaliajt: Jemi më të papaguarit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:42 13-06-2018 Në mbështetje të protestës në Tiranë, minatorët e Memaliajt: Jemi më të papaguarit Minatoret ne Memaliaj

Në të njëjtën kohë kur minatorët nga i gjithë vendi protestojnë përballë Kryeministrisë, një tjetër protestë po mbahet paralelisht nga minatorët në Memaliaj.

Protestuesit në Memaliaj kërkojnë miratimin e statusit të minatorit. Ata paralajmëruan të tjera protesta, ndërsa theksuan se ndihen të tallur nga shteti.

“Ne jemi më të papaguarit. Jemi në mbështetje protestës së Tiranës, duam statusin. Na ka takuar dhe na takon se kemi bërë punë të vështirë. Kemi hyrë të gjallë në miniera dhe i kemi nxjerrë njerëzit me barela”, tha një nga protestuesit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL! Del testi i Matematikës para nisjes së provimit të maturantëve
U vra barbarisht në Itali, familjarët e 20 vjeçares kërkojnë ndihmë: Nuk kemi mundësi të sjellim trupin e saj në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.25133800506592
array(1) { ["section"]=> string(87) "ne-mbeshtetje-te-protestes-ne-tirane-minatoret-e-memaliajt-jemi-me-te-papaguarit-124212" }