Në "Muzeun e Vettingut"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:35 10-04-2017 Në

Nga Flutura Açka

Nga vizita në një muze Vettingu, në një vend ku e kishin kaluar sëmundjen e hajdutëve me pushtet, veçova këto foto nga eksponatet:

1. Luga e Kryeministrave

2. Lugët e Ministrave

3. Luga Popullit, prej alumini

Në fakt, Populli kishte thirrur më pak për Vettingun sepse e kishte bërë publike lugën e vet. Ata që kishin thirrur më shumë, në fund kishin dorëzuar për muzeun objektet e tyre të hajdutërisë. Shihni e gjykoni vetë... dhe mos i merrni seriozisht klithmat shakatare për triumfatorët dhe mëkatarët e Vettingut (shqiptar).

v.jpg

v1.jpg

v3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029277086257935
array(1) { ["section"]=> string(27) "ne-muzeun-e-vettingut-74727" }