Në Pukë e kanë marrë vendimin, ndërtojnë palestrën e shkollës 400 mijë euro

Publikuar tek: ekonomi, më 13:55 29-06-2016 Në Pukë e kanë marrë vendimin, ndërtojnë palestrën e shkollës 400 mijë euro

Open Data ka publikuar vendimin për shpalljen e tenderit për ndërtimin e palestrës së shkollës Shaban Sinani dhe Migjeni në Pukë.

Ky investim është financuar nga Fondi i Zhvillimit të Rajoneve.  Investimi shkon në një vlerë prej 400 mijë euro.


Nxënësit kanë nevojë për palestrim në kushte moderne, një shkollë pa palestër s'mund të quhet shkollë. Po a kanë pajtuar mësues fiskulture?

Tashmë këta nxënës do kenë komoditetin dhe kushtet e njevojshme për të zhvilluar orët sportive.

13548993_10209535446172551_508569919_o.jpg.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00701904296875
array(1) { ["section"]=> string(82) "ne-puke-e-kane-marre-vendimin-e-ndertojne-palestren-e-shkolles-400-mije-euro-44937" }