“Në Sarandë vendoset busti i specialistes së midhjes dhe kampiones së shahut, Hillary Clinton”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:08 22-05-2016 “Në Sarandë vendoset busti i specialistes së midhjes dhe kampiones së shahut, Hillary Clinton” Foto ilustruese

Miratimi në Këshillin Bashkliak i vendosjes së bustit të Hillary Clinton në qytetin bregdetar të Sarandës ka ngjallur mjaft habi dhe reagime nga më të ndryshmet.

Përveç teorive konspitarive të Kastriot Myftaraj, i cili thotë se busti në të vërtetë nuk është i Hillary Clinton, por i nënës së kryeministrit Edi Rama....Busti i kandidates demokrate për Shtëpinë e Bardhë që do të qëndrojë buzë shëtitores me pamje nga deti, ka ngjallur edhe humor. Ja si e komenton blogeri Olti Curri:

“Në Sarandë vendoset busti i Hillary Klinton...e njohur në këtë qytet si specialiste e midhjes, notare e shkëlqyer dhe kampione shahu...”, duhet thënë se Chelsea Clinton, vajza e Hillatyt, sipas banorëve të Sarandës ka vizituar dikur qytetin antic të Butrintit, ndoshta kjo është mbase edhe lidhja e thellë që Saranda nderon nënën e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028082847595215
array(1) { ["section"]=> string(97) "ne-sarande-vendoset-busti-i-specialistes-se-midhjes-dhe-kampiones-se-shahut-hillary-clinton-41175" }