Në SHBA e njohin aneksimin e Krimesë nga Rusia?

Publikuar tek: bota, më 23:19 10-02-2015 Në SHBA e njohin aneksimin e Krimesë nga Rusia?

Gazeta e njohur amerikane “USA Today” ka pasur kryeartikull për numrin e sotëm të saj vizitën e kancelares gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë dhe diskutimet me presidentin Barack Obama për krizën në Ukrainë.

Por në hartën ilustruese të paraqitur në faqen e parë të gazetës, Ukrainës i mungonte gadishulli i Krimesë, që tashmë është aneksuar nga Rusia, por ky veprim është kundërshtuar dhe nuk njihet nga SHBA apo BE.

Kjo gafë e gazetës amerikane ka nxitur reagime në rrjetet sociale, gjithsesi pritet të shihet qëndrimi që do të mbajë ajo për këtë veprim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024560213088989
array(1) { ["section"]=> string(51) "ne-shba-e-njohin-aneksimin-e-krimese-nga-rusia-2998" }