Në sinkron me fjalime por jo me veprime: Përhumbja e Ramës dhe shpërqendrimi i Tahirit në aktivitetin e sotëm

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:15 30-01-2017 Në sinkron me fjalime por jo me veprime: Përhumbja e Ramës dhe shpërqendrimi i Tahirit në aktivitetin e sotëm

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ishin në sinkron me përgjigjen e tyre për marrëdhënien konfliktuale që është krijuar në koalicion.

“Ne merremi me punë dhe jo me llafe”. Ishte kjo përgjigja e Ramës e Tahirit në aktivitetin publik për regjistrimin dhe sistemin e adresave. Por nëse me fjalimet e tyre ishin në sinkron, duket se nuk kanë qenë dhe aq me gjestet. Siç duket nga kjo foto e Agim Ramës, Rama dhe Tahiri nuk ishin aq rehat sa lanë të kuptohej.

Shefi i kabinetit duket tërësisht i përhumbur në mendime, ndërsa ministri i shpërqëndruar ndërsa mban kokën ulur dhe sytë mbi dosje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11150908470154
array(1) { ["section"]=> string(114) "ne-sinkron-me-fjalime-por-jo-me-veprime-perhumbja-e-rames-dhe-shperqendrimi-i-tahirit-ne-aktivitetin-e-sotem-67125" }