Negociatat, Hahn ndryshon qëndrim: Kjo çështje është domosdoshmëri, por liderat në Ballkan ngurrojnë

Publikuar tek: bota, më 21:23 10-07-2018 Negociatat, Hahn ndryshon qëndrim: Kjo çështje është domosdoshmëri, por liderat në Ballkan ngurrojnë

Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn duket më i rezervuar përsa i përket procesit të integrimit të shteteve nga Ballkani Perëndimor në BE.

Nga Samiti në Londër, Hahn deklaroi se shtetet anëtarë të BE-së po bëhen gjithnjë e më të padurueshme me ngurrimin e liderave të Ballkanit për të pranuar domosdoshmërinë e reformave në sundimin e ligjit, duke kërcënuar shanset për anëtarësim.

Hahn thotë se rrezikohet edhe 2025, i parashikuar si viti kur Serbia dhe Mali i Zi do të jenë pjesë e BE-së.

“Në të gjitha këto vende unë ballafaqohem me një ngurrim për të trajtuar çështjet e sundimit të ligjit. Është një domosdoshmëri për BE-në”, deklaroi Hahn në Samitin për Ballkanin Perëndimor.

"Unë pranoj se shtetet tona anëtare po bëhen gjithnjë e më shumë të paduruara për këtë çështje, sepse e shohin këtë është aq e rëndësishme - lufta kundër korrupsionit, reforma mediale dhe pavarësia e gjyqësorit".

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erdogan emëroi dhëndrrin ministër Financash, LIRA pëson pikjatë
Tusk-Trump, duel fjalësh para takimit në Bruksel »
Article Logic
Execution time: 0.0048198699951172
array(1) { ["section"]=> string(104) "negociatat-hahn-ndryshon-qendrim-kjo-ceshtje-eshte-domosdoshmeri-por-liderat-ne-ballkan-ngurrojne-127461" }