Nënshkruhet marrëveshja, transferohet koncesioni i Kalivaçit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 13-06-2018 Nënshkruhet marrëveshja, transferohet koncesioni i Kalivaçit Hidrocentrali i Kalivacit

Është nënshkruar marrëveshja për transferimin e koncesionit për hidrocentralin e Kalivaçit.

 Hidrocentrali jepet me koncesion nga Ministra e Infrastukturës dhe Energjitikës.

Minsitria bën me dije se koncesioni i kalon shoqërive ‘Ayen Enjeri’ dhe Fusha Shpk.

Ndërkohë kujtojmë se saga e hidrocentralit të Kalivaçit ka nisur plot 20 vite më parë, kur u dha me koncesion nga qeveria e atëhershme te një kompanie italiane e zotëruar nga biznesmeni Francesco Becchetti.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të akuzuar për pengmarrje, armëmbajtje pa leje dhe vetëgjyqësi, arrestohen 2 vëllezërit e shumëkërkuar (EMRAT)
Ja kush është prokurori i Apelit që do të kalojë nesër në sitën e Vettingut »
Article Logic
Execution time: 0.0043990612030029
array(1) { ["section"]=> string(66) "nenshkruhet-marreveshja-transferohet-koncesioni-i-kalivacit-124222" }