Nëse pyesni se çfarë jeni duke parë, ju themi se këtu tregtohet...mish

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:42 25-03-2015 Nëse pyesni se çfarë jeni duke parë, ju themi se këtu tregtohet...mish Foto të tregtimit të mishit te zona e ish-stacionit të trenit

Këto janë kushtet në të cilat tregëtohet ushqimi jo më larg se sa në zonën e ish-stacionit të trenit në Tiranë. Këtë fakt e ka denoncuar Florian Pullazi ish drejtor i menaxhimit të riskut në AKU i cili fotove u ka bashkangjitur edhe një koment drejtuar organeve kompetente përmes ironisë sarkastike.

"Kompetenteve s’do i ketë rëne në sy tregtimi i mishit në këto kushte. Besoj se do kenë pasur ndonjë punë më të rendësishme për të bërë. Mbrojtje konsumatorit në "maksimum". Telefoni jeshil akoma s’punon se e provova na jepni ndonjë argument tjetër që të na mbushet mendja që kompetentët janë në krye të detyrës”, shkruan Pullazi.

Urojmë që pas këtyre fotove kompetentëve t’u ketë rënë në sy se, i tregëtuar në këto kushte, ky mish vetëm i ngrënshëm e i shëndetshëm që nuk është.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, një foto sa mijëra fjalë
Tavo-Rama, takimi i munguar prej 5 vitesh, u “prishën” për Bimen »
Article Logic
Execution time: 0.0041368007659912
array(1) { ["section"]=> string(72) "nese-pyesni-se-cfare-jeni-duke-pare-ju-themi-se-ketu-tregtohet-mish-6924" }