Nëse reforma në drejtësi dështon, avokati Gjokutaj: Do ketë vrasje, vetëgjyqësi...

Publikuar tek: aktualitet, më 00:07 13-01-2018 Nëse reforma në drejtësi dështon, avokati Gjokutaj: Do ketë vrasje, vetëgjyqësi...

Nëse reforma në drejtësi dështon, apo nuk ecën sipas parashikimit, sipas avokatit Genc Gjokutaj në vendin tonë do ketë vrasje dhe vetëgjyqësi.

Por i ftuar në “Zonë e Lirë”, Gjokutaj tha se amerikanët “s’e lënë pa bërë reformën”.

“Do ketë vrasje, do ketë vetëgjyqësi, nëse nuk ecën sipas parashikimit. Nëse reforma nuk ecën sipas parashikimit, kostot janë të paparashikueshme. Shqiptarët e kanë treguar se çfarë dinë të bëjnë. Nuk na lënë amerikanët pa na e bërë reformën, dhe do ta bëjnë fort”, u shpreh Gjokutaj.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maqedonia nderon Skënderbeun, pullë postare për 550 vjetorin e vdekjes
Ndodh në Shqipëri, të 'burgosur' në pronat e tyre me hipotekë, gjykata falsifikoi vendimin »
Article Logic
Execution time: 0.02125096321106
array(1) { ["section"]=> string(83) "nese-reforma-ne-drejtesi-deshton-avokati-gjokutaj-do-kete-vrasje-vetegjyqesi-106387" }