Nesër finalja e madhe, ish-ministrja e Ramës me shtetësi franceze dhe gjyshen kroate, s’di kë të mbështesë

Publikuar tek: barometri, më 09:03 15-07-2018 Nesër finalja e madhe, ish-ministrja e Ramës me shtetësi franceze dhe gjyshen kroate, s’di kë të mbështesë

Ditën e nesërme do të zhvillohet finalja e Botërorit Rusi 2018, mes Francës dhe Koracisë.

Mes njerëzve që po e presin me padurim këtë ndeshje është edhe ish-ministrja e Inovacionit Mirela Harito, e cila ka një një lidhje të veçantë me këto dy kombëtare. Harito ka shtetësi franceze, ndërkohë e ftuar në emisionin “Debat” në Channel One, ish-ministrja ka treguar dhe një tjetër detaj mjaft interesant.

Harito ka rrëfyer se gjyshja e saj është kroate. "Jam e dyzuar. Kam një gjyshe kroate, kam gjysmën e gjakut kroat. Mamaja e gjyshes sime quhet Neda Drezga, kështu që unë ditën e dielë jam komplet e dyzuar.”- është shprehur ish-ministrja.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029366016387939
array(1) { ["section"]=> string(111) "neser-finalja-e-madhe-ish-ministrja-e-rames-me-shtetesi-franceze-dhe-gjyshen-kroate-s-di-ke-te-mbeshtese-127932" }