Nesër mblidhet Këshilli i Mandateve, PD kërkon heqjen e mandatit të Valentina Leskajt

Publikuar tek: politike, më 17:34 11-11-2015 Nesër mblidhet Këshilli i Mandateve, PD kërkon heqjen e mandatit të Valentina Leskajt

Do të mblidhet nesër me kërkesë të Partisë Demokratike Këshilli për Rregulloren, Mandatin dhe Imunitetin në Kuvendin e Shqipërisë, për të shqyrtuar mandatin e deputetes së Partisë Socialiste, Valentina Leskajt.

PD ka kërkuar heqjen e mandatit të Leskajt pasi djali i saj fitoi koncesionin për marrjen për 25 vite të hekurudhës Ballsh-Fier-Vlorë. Sipas opozitës, ligji ndalon fëmijët e deputetëve të lidhin kontrata me institucionet publike. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot, të gjithë në këmbë pas Berishës, ndërsa Lulzim Basha fliste në mbledhjen e grupit
Boçi i PD: Rama e ndoti edhe më shumë kur u shfaq mes dy simbolesh »
Article Logic
Execution time: 0.0174560546875
array(1) { ["section"]=> string(90) "neser-mblidhet-keshilli-i-mandateve-pd-kerkon-heqjen-e-mandatit-te-valentina-leskajt-25191" }