Newsbomb brenda festës se bamirësisë së Andrea Bocellit me 150 milionerë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:51 11-09-2016 Newsbomb brenda festës se bamirësisë së Andrea Bocellit me 150 milionerë

Newsbomb brenda festës se bamirësisë së Andrea Bocellit me 150 milionerë

Andrea Bocelli ka filluar turneun e tij të organizuar në favor të Fondacionit Bocelli dhe Mohamed Ali Pakiston Center.

Për herë të parë Andrea Bocelli hapi dyert e Teatrit të tij të Heshtjes në Toskana,  një mbrëmje nën praninë e personaliteteve të rëndësishëm botërore.

Newsbomb.al ka fotografuar disa momente nga fillimi i turneut të “Teatrit të Heshtjes” të organizuar në Volterra ku kanë qenë të pranishëm 150 persona, shumica e tyre amerikanë. Ndër të ftuarit kryesor ka qenë aktori hollivudian Nikolas Cage.

Për të mbledhur miqtë amerikanë Andrea Bocelli erdhi me një kalë, i ndjekur nga gruaja Veronika Beti dhe kryetari i qytetit, Alessio Barbafieli. Të pranishëm ishin aktori Raoul Bova, gruaja e boksierit Muhamed Ali që ka pak që ka vdekur. Po ashtu i pranishëm ishte dhe një legjendë tjetër e boksit Evander Holyfield.

Ujvara me fruta dhe lule në sallon kishte një tavolinë me mermer të bërë nga Gualtiero Vanelli për martesen e Kim Kardashian. “Nuk mund të ishte një okazion më i mirë për të njohur tokën tonë. Një  Toskanë që ka gjithcka por jo aq e njohur por shumë e bukur”.

Në darkë një koktejl në perëndimin e diellit  përmbylli një spektakël që është një kartolinë vërtetë për Toskanën dhe të Valderan.

news.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046370029449463
array(1) { ["section"]=> string(78) "newsbomb-brenda-festes-se-bamiresise-se-andrea-bocellit-me-150-milionere-52568" }