Nga 300 mijë lekë deri në 14 mijë euro, shumat e mëdha që të rinjtë e Tiranës harxhojnë për një natë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:18 25-11-2016

A janë shqiptarët në krizë? Kjo pyetje merr përgjigje negative nëse bën një vëzhgim në club-et e natës në Tiranë, aty ku të rinjtë shqiptarë harxhojnë para që tejkalojnë disa herë pagën mesatare në vend.

Duke filluar që të enjten, për të kulmuar të premten dhe të shtunën, club-et e Tiranës janë gjithnjë të tej mbushura dhe të rinjtë nuk kanë frikë të shpenzojnë.

InTv e ka bërë bërë këtë vëzhgim dhe rezulton se një tavolinë me disa të rinj harxhon minimalisht 300 mijë lekë të vjetra, ndërsa shifrat arrijnë deri në 14 mijë euro. Por, ka edhe nga ata që shprehen se nuk shpenzojnë më shumë se 30 mijë apo 40 mijë lekë të vjetra në natë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024251937866211
array(1) { ["section"]=> string(105) "nga-300-mije-leke-deri-ne-14-mije-euro-shumat-e-medha-qe-te-rinjte-e-tiranes-harxhojne-per-nje-nate-60698" }