Nga kthesa e Doganës së Tiranës deri në Prezë rruga e BLLOKUAR plotësisht, ARRSH jep njoftimin

Publikuar tek: aktualitet, më 12:44 14-09-2018 Nga kthesa e Doganës së Tiranës deri në Prezë rruga e BLLOKUAR plotësisht, ARRSH jep njoftimin Rruget e bllokuara

Në vijm të njoftimeve të meparshme lidhur me rehabilitimin e segmentit Vorë - K/Rinasit - Fushë Krujë ARRSH bën me dije për përdoruesit e rrugës, se segmenti nga Kthesa e Doganës së Tiranës deri tek kthesa për Prezë është i bllokuar plotësisht. Shkak janë bërë punimet rehabilituese.

 

NJOFTIMI I ARRSH:

 1. Sic edhe eshte njoftuar me pare Dogana e Tiranes eshte e aksesueshme nga nga ana e Vores. Mjetet mund te aksesojne Doganen vetem nepermjet segmentin rrugor Vore - Dogana e Tiranes per te kryer sherbimet Doganore dhe te kthehen perseri ne drejtim te Vores.

 2. Mjetet e transportit te mallrave/kamionet qe udhetojne nga Shkodra, Lezha ne segmentin Milot - Fushe Kruje ne drejtim te Tiranes dhe Durresit duhet te ndjekin drejtimin te Kamzes dhe te vazhdojne udhetimin nepermjete Autostrades.

 3. Mjetet e vogla qe udhetojne nga Veriu rekomandohet te vazhdojne udhetimin ne drejtim te Tiranes dhe Durresit nepermjete segmentit rrugor Fushe Kruje - Kamez si edhe nepermjete segmentit Ahmetaq (kthesa e Rinasit) - Rinas - Qafe Kashar.

 4. Rruga eshte e hapur gjithashtu per te gjitha automjetet qe duan te kryejne sherbimet e Kontrollit Periodik ne qendren SGS vetem nepermjet drejtimit te Fushe Krujes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bushati ‘shënon’ një pikë në koshin e Veselit
Goditet me plumb nga RENEA, reagon deputeti për ngjarjen: Është terrorizuar e gjithë lagjia, çfarë krimi kanë bërë Arbeni dhe Martini? »
Article Logic
Execution time: 0.04029393196106
array(1) { ["section"]=> string(100) "nga-kthesa-e-doganes-se-tiranes-deri-ne-preze-rruga-e-bllokuar-plotesisht-arrsh-jep-njoftimin-134302" }