Ngeli jashtë botërorit, Buffon fiton çmimin e rëndësishëm

Publikuar tek: sport, më 18:29 28-11-2017 Ngeli jashtë botërorit, Buffon fiton çmimin e rëndësishëm

Ai është cilësuar si një nga portierët më të mirë në botë të të gjitha kohërave.

Por në fund të karrierës së tij Buffon mori një goditje, nuk mundi të shkoj për të pestën herë në finalet e kampionatit botëror me Italinë

Por pas këtij zhgënjimi të madh për Buffon vjen dhe dita e gëzuar. 40 vjeçari italian është përzgjedhur si lojtari më i mirë i Serie A për vitin 2017-të.

Gianluigi Buffon më herët kishte deklaruar tërheqjen nga futbolli i luajtur. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Legjenda Gianni De Biassi nuk harron ditën e rëndësishme të shqiptarëve, dërgon një mesazh emocionues
Gattuso e fillon me premtime të Milan, këtë mënyrë loje preferon për “djallin” »
Article Logic
Execution time: 0.0047218799591064
array(1) { ["section"]=> string(63) "ngeli-jashte-boterorit-buffon-fiton-cmimin-e-rendesishem-101115" }