Ngjarja në Laç dhe arrestimi i Prengës, reagon Meta: Përgjegjësit para ligjit

Publikuar tek: politike, më 12:39 05-09-2015 Ngjarja në Laç dhe arrestimi i Prengës, reagon Meta: Përgjegjësit para ligjit Kreu i Kuvendit Meta

Pas ngjarjes në Laç ku mbetën të plagosur 7 persona dhe arrestimit të deputetit të PS Armando prenga ka reaguar kreu i Kuvendit Ilir Meta i cili ka kërkuar nga institucionet zbardhje të menjëhershme dhe vënien para përgjegjësisë së ligjit personat e përfshirë.

“Zyra e shtypit pranë Kryetarit të Kuvendit infromon se pasi është njohur me ngjarjen e mbrëmjes së djeshme në Lac, gjatë së cilës mbeten të lenduar disa shtetas, si dhe deklaratën e Policisë së Shtetit mbi rrethanat dhe personat e përfshirë në të dhe ndalimin nga organet e zbatimit të ligjit të deputetit Armando Prenga, Kryetari I Kuvendit kërkon nga institucionet përgjegëse zbardhjen e menjehëreshme të saj, si dhe vendosjen përpara ligjit të personave përgjegjës”, thuhet në deklaratën e shtypit të Kreut të Kuvendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blerësi largohet pa kuponin tatimor? 100 milionë lekë gjobë biznesit. Qeveria ndryshon ligjin
“Rama-Tahiri fshehën ngjarjen për 10 orë, deputeti hapi zjarr në komisariat”, Basha për mediat »
Article Logic
Execution time: 0.025743007659912
array(1) { ["section"]=> string(81) "ngjarja-ne-lac-dhe-arrestimi-i-prenges-reagon-meta-pergjegjesit-para-ligjit-20027" }