Ngjarjet në Bularat, 57 persona shpallen 'NON GRATA'

Publikuar tek: aktualitet, më 13:54 09-11-2018 Ngjarjet në Bularat, 57 persona shpallen 'NON GRATA'

Pas ngjarjeve të djeshme në Bularat 57 persona janë shpallur 'non grata'.

Këta persona konsiderohen të rrezikshëm për vendin tonë pasi kanë nxitur urrejtje dhe tubime.

Kujtojmë që 44 shtetas grekë  janë kthyer dje në pikë doganorë të Kakavijës pasi ishin nisur për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinos Kacifas, ndërsa 12 të tjerë u shoqëruan në polici.

Mëngjesin e sotëm policia la të lirë 12 personat e shoqëruar dje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha te Unaza e Re, krah protestuesit 12-vjeçar, Klevisi: Jam i tromaksur, s’më zë gjumi
‘Bularati’, Ditmir Bushati: Të mos biem në kurthin e esktremistëve, policia dhe prokuroria të bëjnë detyrën »
Article Logic
Execution time: 0.02695107460022
array(1) { ["section"]=> string(56) "ngjarjet-ne-bularat-57-persona-shpallen-non-grata-140891" }