Nikolla ultimatum mësuesve: Ja çfarë u pret po u kapët me shkelje, një thirrje për shqiptarët

Publikuar tek: politike, më 13:43 18-11-2017 Nikolla ultimatum mësuesve: Ja çfarë u pret po u kapët me shkelje, një thirrje për shqiptarët

Misnitrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një konferencë për shtyp ka dhënë ultimatum mësueve në të gjithë vendin dhe ka bërë të ditura masat që do merren nëse kapen me shkelje.

Sakaq, ministrja u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që përmes platformës për qeverisje me qytetarët të denoncojnë të gjitha rastet e abuzimeve në sistemin arsimor, por jo vetëm.

Më shumë nga fjala e Nikollës:

Të mos humbasë kohë askush, por regjistrohuni në platformën e bashkëqeverisjes më qytetarët. Ne jemi në anën e tyre (qytetarëve). Sa i përket sistemi arsimor, cilido që do të kapet në shkelje do të përjashtohet menjëherë nga sistemi arsimor i Shqiprëisë. Kjo qeveri, do të qeverisë për popullin shqiptar, jo për disa po dhe për disa jo. Ne duam të bëjmë shtet jo lojë politike me fjalët shtetit. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbarkon në Tiranë delegacioni i Insititutit Demokrat Amerikan, i pret Lulzim Basha
Deputeti i opozitës jep alarmin: Kjo është vjedhje e ndyrë ditën për diell, na kushton 2.5 milionë euro »
Article Logic
Execution time: 0.012933015823364
array(1) { ["section"]=> string(98) "nikolla-ultimatum-mesuesve-ja-cfare-u-pret-po-u-kapet-me-shkelje-nje-thirrje-per-shqiptaret-100033" }