Nikolla ultimatum mësuesve: Ja çfarë u pret po u kapët me shkelje, një thirrje për shqiptarët

Publikuar tek: politike, më 12:43 18-11-2017 Nikolla ultimatum mësuesve: Ja çfarë u pret po u kapët me shkelje, një thirrje për shqiptarët

Misnitrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një konferencë për shtyp ka dhënë ultimatum mësueve në të gjithë vendin dhe ka bërë të ditura masat që do merren nëse kapen me shkelje.

Sakaq, ministrja u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që përmes platformës për qeverisje me qytetarët të denoncojnë të gjitha rastet e abuzimeve në sistemin arsimor, por jo vetëm.

Më shumë nga fjala e Nikollës:

Të mos humbasë kohë askush, por regjistrohuni në platformën e bashkëqeverisjes më qytetarët. Ne jemi në anën e tyre (qytetarëve). Sa i përket sistemi arsimor, cilido që do të kapet në shkelje do të përjashtohet menjëherë nga sistemi arsimor i Shqiprëisë. Kjo qeveri, do të qeverisë për popullin shqiptar, jo për disa po dhe për disa jo. Ne duam të bëjmë shtet jo lojë politike me fjalët shtetit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.004486083984375
array(1) { ["section"]=> string(98) "nikolla-ultimatum-mesuesve-ja-cfare-u-pret-po-u-kapet-me-shkelje-nje-thirrje-per-shqiptaret-100033" }