Nis koncerti i ansamblit filarmonik të Vjenës në Tiranë (LIVE)

Publikuar tek: kulture-art, më 20:29 02-01-2017 Nis koncerti i ansamblit filarmonik të Vjenës në Tiranë (LIVE)

Ka nisur pak çaste më parë koncerti i ansamblit filharmonik të Vjenës me në krye violinistin shqiptar Shkëlzen Doli.

Salla e Pallatit të Kongreseve është tejmbushur nga spektatorë të shumtë të cilët po shijojnë tingujt e muzikës klasike nga një prej filarmonive më të famshme në botë.

Tingujt e telave të violinës së Shkelzen Dolit dhe ato të 36 artistëve të ansamblit filharmonik Të Vjenës janë bërë bashkë në koncertin madhështor për publikun shqiptar që transmetohet direkt në televizionin publik shqiptar dhe Tv Klan.

Klikoni këtu për ta ndjekur drejtpërsëdrejti. /Newsbomb.al

filarmoniaevjenesdoli32.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një lajm i bukur këtë fundvit, BBC, Euronews dhe Travel Channel do i kushtojnë vëmendje Shqipërisë
Përveç Shkëlzen Dolit, edhe një shqiptar tjetër në filarmoninë e Vjenës (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.020691871643066
array(1) { ["section"]=> string(66) "nis-koncerti-i-ansamblit-filarmonik-te-vjenes-ne-tirane-live-64447" }