Nis protesta e Partisë Demokratike, qytetarët përshkojnë bulevardin ‘”Dëshmorët e Kombit’’

Publikuar tek: politike, më 11:22 08-12-2015 Nis protesta e Partisë Demokratike, qytetarët përshkojnë bulevardin ‘”Dëshmorët e Kombit’’

Nis pak me vonesë nga ç’ishte parashikuar protesta e Partisë Demokratike. Qytetarët përshkojnë bulevardin për të mbërritur para Kryeministrisë.

Nis protesta e Partisë Demokratike, qytetarët përshkojnë bulevardin për të mbërritur para Kryeministrisë, ndërkohë që edhe kreu i i PD-së Lulzim Basha sapo ka dalë nga selia e partisë.

Qytetarët mbajnë pankarta në duar, disa janë veshur me xhupat e Korpusit Rinor Azem Hajdari dhe mbajnë vezë, madje disa mbajnë në duar një dordolec.

{gallery}proteste8dhjetor{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Anullohet plani i PD-së për rrugën e protestës, hiqet dorë nga Qytet Studenti
Vezë mbi Kryeministrinë, protestuesit qëllojnë mbi godinën ku mungon Rama »
Article Logic
Execution time: 0.0042319297790527
array(1) { ["section"]=> string(91) "nis-protesta-e-partise-demokratike-qytetaret-pershkojne-bulevardin-deshmoret-e-kombit-27229" }