Nishani dekoron krushkun e Sali Berishës, shkëlqen “supermbesa” Dasara

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:58 26-03-2016 Nishani dekoron krushkun e Sali Berishës, shkëlqen “supermbesa” Dasara

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekoruar dje historianin e njohur Luan Malltezin. Nishani i ka akorduar Malltezit titullin “Mjeshtër i Madh” me motivacionin: “Në vlerësim të punës së tij të palodhur dhjetëra vjeçare në fushën e studimeve historike përmes botimeve të shumta shkencore”. 

Luan Malltezi është gjithashtu krushku i ish-kryeministrit Sali Berisha. Ai shoqërohej në ceremoni nga familjarët e tij, përfshirë nusen e të birit Argita Malltezin (vajza e Berishës) dhe mbesat, ku e pranishme ishte edhe Dasara Malltezi, e cila ka tërhequr jo pak vëmendje.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029042959213257
array(1) { ["section"]=> string(73) "nishani-dekoron-krushkun-e-sali-berishes-shkelqen-supermbesa-dasara-36054" }