Nishani nuk dekreton ministrat e rinj, Meta e komenton si “çështje procedurash”

Publikuar tek: politike, më 10:12 18-02-2016 Nishani nuk dekreton ministrat e rinj, Meta e komenton si “çështje procedurash”

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e ish ministrit të Fiancave Shkëlqim Cani por nuk ka dekretuar ende dy ministrat e rinj të qeverisë, Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi, përkatësisht ministër Financash dhe ministër Ekonomie.

I pyetur në konferencën e përbashkët për shtyp me homolgun izraelit, Meta tha se dekretimi është thjesht “çështje procedurash” ndërsa sa u takon ndryshimeve në qeveri, Meta përsëriti idenë e “impulseve të reja”.

“Gjithmonë duhet përmirësim i qeverisë me impulse të reja po problemi është që ju me impulse të reja nënkuptoni një njeri kurse unë shoh rezultat”, u tha Meta gazetarëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria plan sekret, do rrisë me 5% numrin e zyrtarëve të arrestuar
Meta flet e flet por Rama... as që e dëgjon (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.018018007278442
array(1) { ["section"]=> string(82) "nishani-nuk-dekreton-ministrat-e-rinj-meta-e-komenton-si-ceshtje-procedurash-32894" }