Nishani sulmon Ramën e Veliajn për teatrin: Qesharake deri në neveri, ore nuk jeni pronarë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 14-06-2018 Nishani sulmon Ramën e Veliajn për teatrin: Qesharake deri në neveri, ore nuk jeni pronarë Rama-Veliaj-Nishani

Lidhur me projektligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar, ish-Presidenti Bujar Nishani ka sulmuar sot kryeministrin Rama dhe kreun e Bashkisë së Tiranës.

Nishani thotë se Rama e Veliaj janë vetëm administratorë e jo pronarë të tokës në Tiranë.

“Qesharake deri në neveri! Qeveria dhe Bashkia Tiranës thonë se: “po japim tokën sic bëjnë të gjithë pronarët dhe do marrim përqindjen të përkthyer në teatër të ri” !!!! Ore, po nuk jeni pronarë të shtetit, pronës publike dhe pushtetit. Jeni administrator të përkohshëm të tyre. Po ringjallin sojin e Haxhi Qamilit, mu në mes të Tiranes”, shkruan Nishani në postimin e tij në Facebook.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet biznesmeni shqiptar në Itali, shfrytëzonte punëtorët, si jetonin me minjtë, mes tyre një grua shtatzënë (EMRI-VIDEO)
Izet Haxhia tek Krimet e Rënda, bën GJESTIN e pabesueshëm për të dashurën para gjykatësve (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.027057886123657
array(1) { ["section"]=> string(95) "nishani-sulmon-ramen-e-veliajn-per-teatrin-qesharake-deri-ne-neveri-ore-nuk-jeni-pronare-124363" }